notes 0

Księgarnia internetowa Molier, książki, ebook


Szukaj

Promocje

Wszystkie promocje

Reklama

Wczesna godzina późno w nocy

Wczesna godzina późno w nocy

Wszystkie zdjęcia

Tytuł: Wczesna godzina późno w nocy

Autor: Tomasz Bardabusz

ISNB: 978-83-62166-08-4

Stron: 32

Forma wydania: e-book

Rok wydania: listopad 2010

Więcej szczegółów

Natychmiastowa dostawa! E-book - PDF
11,90zł brutto

Info:

99 dostępnych

Włóż do szuflady


       Zbiór wierszy Tomasza Bardabusza to przede wszystkim poezja miłosna. Choć wydawałoby się, że temat ten wyczerpał się już całkowicie jako motyw literacki, Bardabusz sprawia, że miłość się debanalizuje. Uczucie to z jednej strony jest stanem największej radości, w którym szczęście można uzyskać wyłącznie z ukochaną osobą, z drugiej natomiast prowadzi do nieustannych cierpień. Choć erotyczne spełnienie zostaje osiągnięte, to kontakty mężczyzny i kobiety są pasmem ciągłych nieporozumień, nieustanną walką między samotnością, a potrzebą bliskości drugiej istoty.

 

      Z utworów wyłania się niejednoznaczny obraz kobiety, będącej zarówno modliszką, która wykorzystuje mężczyzn i nigdy nie gra w otwarte karty, jak i łagodną wymarzoną ukochaną, postacią wyjętą ze snów. Te dwa kobiece oblicza są analogiczne do dwóch rodzajów miłości. Z jednej strony jest to miłość nietrwała, ulotna, nic nieznacząca, z drugiej zaś ― to miłość prawdziwa, o jakiej marzy każdy człowiek i która wprowadza w stan szczęścia.

     Spomiędzy miłosnych uniesień wyczytać można również, dziś tak rzadko spotykaną, epikurejską postawę w odbieraniu świata. Ponieważ życie ludzkie szybko przemija, człowiek powinien cieszyć się każdą jego chwilą i omijać rzeczy smutne i dla niego niedobre.

 

Zuzanna Wasilewska

 

ZOBACZ FRAGMENT

Koszyk  

(pusty)
Reklama

gg