notes 0

Księgarnia internetowa Molier, książki, ebook


Szukaj

Promocje

Wszystkie promocje

Reklama

Intimita

Intimita

Wszystkie zdjęcia

 

Utwór stanowi studium psychiki głównego bohatera, M, który nieustannie analizuje swoje przemyślenia, odczucia, emocje...

 

Tytuł: Intimita

Autor: Maurycy Witkowiak

ISBN: 978-83-62166-12-1

Stron: 108

Forma wydania: e-book

 

Więcej szczegółów

Natychmiastowa dostawa! E-book - PDF
17,90zł brutto

Info:

100 dostępnych

Włóż do szuflady


MAURYCY WITKOWIAK - (ur. 7 lutego 1985) urodził się i mieszka w Poznaniu. Aktualnie student V roku stosunków międzynarodowych na UAM, pracuje w poznańskiej firmie turystycznej jako pośrednik wizowy. Pisał dla czasopisma „Kozirynek”, „Nestora”, „Szafy”,  PKPzin (recenzje, eseje). Stale współpracuje z bydgoskim czasopismem VERTE. Uczestnik Opolskich Linii Poetyckich 2009.

„Intimita” znalazła się w finale Konkursu Fundacji Kultury Polskiej 2008.

Proza ambitna, wymagająca od odbiorcy nieustannego skupienia na zawiłej akcji – takie obserwacje przychodzą na myśl po lekturze opowiadania Intimita Maurycego Witkowiaka. Utwór stanowi studium psychiki głównego bohatera, M, który nieustannie analizuje swoje przemyślenia, odczucia, emocje, stany, zadając liczne pytania; opowiadanie z dużą dozą filozofii o życiu i jego niepowtarzalnych odsłonach. Jest to uzasadnione, ponieważ główny bohater – pisarz poszukuje natchnienia. Niemoc twórcza stanowi dla niego prawdziwe nieszczęście. Jego muzą jest Marina – nie wiadomo, czy istnieje ona naprawdę, czy stanowi jedynie wytwór marzeń, ideał, którego M poszukuje.

Pierwszoosobowa narracja potęguje intymny charakter wypowiedzi – bohater obnaża się przed odbiorcą. Nosi w sobie wiele cech zarówno bohatera romantycznego, jak i dekadenckiego poety. Doświadczenia, o których dowiadujemy się z opowiadania, pozwalają mu przeistoczyć się z chłopca w mężczyznę.

 

ZOBACZ FRAGMENT

 

Koszyk  

(pusty)
Reklama

gg